Молодість. Сім’я. Перспектива
0

Проблема

Українська сім’я наразі переживає не найкращі часи в своїй історії - молодь не поспішає зв’язувати себе обітницями кохання, ставати до шлюбу, народжувати дітей. Це, серед ряду інших причин, спричиняє стійку демографічну кризу та ставить під сумнів можливість сталого соціально-економічного розвитку країни. Не дивлячись на вживаних урядом низки заходів з підтримки сім’ї, поки що зарано говорити про зрушення негативних тенденцій у цій сфері. Тож, напевне, варто дослухатись до рекомендацій науковців-гуманітаріїв, які роблять наголос на нагальній потребі відновлення/формування таких культурних традицій, які повертають/піднімають цінність сім’ї на належний рівень. Шанс припинити вимирання української нації та сподівання на довгостроковий успішний розвиток якнайтісніше пов’язаний з молоддю, найпотужнішим каналом зв’язку з якою виступає на сьогодні інтернет-середовище. В той же час залучення сучасних технологій до поширення сімейних цінностей серед молоді не знайшло поки що широкого застосування, тож, використання цього ресурсу наразі є дуже актуальним.

ідея

Пропоную об’єднати ключові для життя категорії – молодість, сім’я, перспектива – у єдиний проект он-лайн гри. Гра дозволить випробувати себе у ролі особи, яка шукає «другу половинку», знайомиться з нею, зав’язує стосунки, створює сім’ю, будує кар’єру і т.д. На вибір учасника/учасниці гри програються різні сценарії – сімейного життя, життя наодинці, громадянського шлюбу і т.ін. Паралельно головний герой матиме змогу самореалізуватись у інших сферах життєдіяльності, при цьому порівнюючи - як складатиметься доля за умов того чи іншого вибору. Можливість відчути повноцінну самореалізацію відбуватиметься за умов гармонійного поєднання сімейних інтересів з рештою інших. В тому числі ефекти обраної героєм позиції простежуватимуться на рівні всієї віртуальної України. Мета гри – виховання сімейних цінностей, культури репродуктивно-відповідальної поведінки, свідомого батьківства та активної життєвої позиції через віртуальне випробовування/тренування/планування свого життя.

Автор

Клочко Оксана Володимирівна
Економіст

народження ідеї

Працюю волонтером в закладі, який першим серед ВНЗ України втілює послідовну політику доброзичливості до сім"ї. За своїми обов"язками маю справу з навчанням подружній та батьківській компетентності. Для себе відмітила, що сучасну молодь вчать чому завгодно, але не тому, як бути успішними сім"янинами та батьками, хоча інтерес до протилежної статі в період студентства актуальний як, напевне, ніколи в подальшому житті. З цього виникла ідея створити такий собі "тренажер" - гру, яка дозволяє учаснику спробувати себе у новому амплуа. Можливо, це полегшить молоді вживання в реальну роль закоханих, сім"янинів, батьків в подальшому...

Голосуй за ідею