Крауд-сорсинг: творчість+дозвілля+праця
0

Проблема

в Україні відсутня культура крауд-сорсингу (посилання http://goo.gl/EfCOC), яку цей проект буде і розвивати, і створювати і вдосконалювати.
1) не вистачає візуалізації у тому числі з допомогою мап життєво важливих культурних, міських (урбан), побутових, туристичних та інших елементів. Такі карти створювалися б самими користувачами і туди наносилася інтерактивна мобільна потрібна інформація. Для прикладу: wc-kiev.org
2) цікаві дослідження англійською та іншими мовами проходять повз українську молодь та науковців через громіздкість, іншомовність і т.д. Можна такі праці перекладати громадою, ділити на сторінки чи розділи і конспектувати. Наприклад відкритий документ China 2030 Building a Modern, Harmonious, and Creative High-Income Society містить у собі більш ніж 300-сторінкове глобальне дослідження і стратегію розвитку однієї з найбільших економіки світу,однак через маловідомість і величину сумніваюся що багато хто з економістів чи політологів нею серйозно цікавилися. Якщо ж розподілити її між спільнотою то триста людей зможуть перекласти за 2 год цю працю. Ефект очевидний.

ідея

Створювати завдяки крауд-сорсингу карти міст з корисними наліпками: туалети, бювети, вай-фаї, музеї, постійні виставки, галереї, треті простори і так далі. Такі інтерактивні мапи повинні створюватися на основі крауд-сорсингу.  Це буде одним з підрозділів. Вже є такі ресурси але вони не дуже відомі і не настільки динамічні. Можна створювати карти актуальних оголошень як безплатних так і соціальних (холодильники, плитки, дивани, тощо). Можна створювати карти доставок піци безплатної – це як комерційний чи напів-комерц проект приватних фірм.  Потрібна постійна актуальність, а отже присутність в інформаційних веб-потоках і кліках нет-користувачів. Це ревіталізація мертвих чи вмираючих форумів, які колись давали вичерпну потрібну інформацію на безліч міських щоденних питань. для цього цей сайт повинен промотуватися міської владою на різних зустрі
Основною складністю буде запустити цей проект, щоб він пробив сутулість людського песимізму і браку часу та волонтерства. Тому потрібна допомога і з боку київської міської влади, яка б могла здійснювати правильну промоцію цьому сайту: розміщувати його адресу на різних тематичних форумах, інвестиційних, туристичних, мистецьких. Пропонувати цей сайт як стартову сторінку через точки доступу публічних вай-фаїв, а також приватних у різних закладах . розмістити посилання на цей сайт на головному туристичному сайті Києва – зробити з нього партнера. Цей проект з утопічної точки зору повинен стати якісним комунальним ресурсом. Думаю що колишні скептики вікіпедії зараз би поставилися з пересторогою до такої ідеї;)
Проблеми: треба модерація хоча би на початкових етапах і промоція задля залучення ядра, ранніх прихильників (early adopters) цього проекту.
Всі ці ідеї та проблеми будуть вирішуватися переважно за допомогою відповідного веб-сайту. який саме? хай спільнота і програмісти підкажуть:)

Автор

Мельник Роман Іванович
економіст, автостопер, футурист-письменник, соціальний активіст, політолог

народження ідеї

дуже багато ідей переплилися а також досвід закордону і англомовного інтернету.

Голосуй за ідею