OpenStreetMap — Вільна мапа для всіх
0

Проблема

Мабуть не всім відомий той факт, що переважна більшість мап доступних в інтернеті містять певні обмеження технічного та/або правового характеру, що до їх застосування. Мало хто взагалі читає умови користування інтернет-сервісами. Тож певною мірою користувачі не усвідомлюють всіх нюансів їх використання. Проект OpenStreetMap (http://osm.org), започаткований в Англії 8-м років том, пропонує всім картографічні данні зібранні його учасниками вільно та безкоштовно. Ви можете використовувати ці данні у будь-який потрібний вам спосіб, лише за одної простої умови — вам потрібно лише зазначити, що картографічні дані від OpenStreetMap. Все більше від вас, як від сумлінного споживача/користувача, нічого не треба!

Більшість ідей тут, якім потрібні картографічні матеріали можуть використовувати вже наявні дані. Якщо дані для якоїсь місцевості відсутні, ніхто не заважає вам додати їх самотужки.  Але на поточний момент мапа розвивається за рахунок невеликої кількості ентузіастів. Для створення повноцінного сервісу для користувачів в Україні не вистачає ні часу ні коштів.

Ці дані можуть використовуватись для інших суспільно корисних проектів для сповіщення та відстеження певних проблем, органами державної влади, комунального господарства, системми спостереження за рухомими та нерухомими об’єктами, створення туристичних довідників, як джерело оперативних даних під час стихійних лих та т.і.

Користь від даних OpenStreetMap вже оцінили в ООН, в Єврокомісії, учасники рятівних робіт після землетрусу на Гаїті та повені в Кримську.

Дані OpenStreetMap можуть використовуватись не тільки онлайн, а й оффлайн. Після обробки конверторами їх можна використовувати для навігації та створення друкованих мап.

Для подальшого розвитку проекту потрібні кошти на створення веб сервісу для користувачів в Україні, який би враховував наші національні особливості. Міг би показувати мапу не тільки українською, а й регіональними мовами

ідея

За допомогою наявних напрацювань та ресурсів розгортання повноцінного сервісу можливе впродовж короткого періоду часу. Наповнення інформацією бази картографічних даних здійснюється шляхом безпосереднього її надсилання користувачами проекту.
За на явності бажання державні органи можуть передати всю доступну для відкритого використання інформацію проекту, так само як це зробили державні установу Сполучених Штатів Франції, Нової Зеландії, Нідерландів та інших країн

Автор

народження ідеї

Після того як спробував знайти спосіб як можна виправити наявні помилки на існуючих мапах (в навігаторах та на інтернет сервісах)

Голосуй за ідею