Ніхто не піде скривдженим
0

Проблема

Є багато людей, ща потребують допомоги. Звісно, найгостріше ця проблема стосується дітей. Коли мова встає про вкрай дороге лікування, одним з меттодів збору грошей є звернення до людей. Через радіо, ТБ, биллборди (найчастіше).

Але у цих звернень є суттєвий недолік – недовіра.
Багато хто може і хоче допомогати. Але коли ви проходите повз нового біллборду – чи вірите ви тому, ща том надруковано? Такий борд може зробити будь-хто, написати там будь-що і ви не маєете жодних гарантій, що це правда. Додати до цього розповіді про шахрайство на цю тему та іноді зовсім абсурдні діагнози – ваша довіра зруйнована і ви не переведете зі свого рахунку ні копійки, хоча б могли допомогти врятувати людину.

Крім цієї проблеми існує ще одна: на бордах одиниці, а допомога потрібна сотням, або тисячам. Всім у різному ступені, але потрібна.

ідея

Рішення: розробити інструмент, що буде давати людям, що дають гроші, розуміння процесу їх використання. Чіткий, однозначний та прозорий процес, зі зведеним до мінмуму людським фактором.
Це важливо: ми не робимо щось, що напряму допомагає. Мі робимо інструмент, за допомогою якого люди можуть допомогати один одному не боячись підстав та шахрайства.
Для роботи системи, окрім самого інструменту та добровольців, потрібно ще дві сторони:
1. Фінансова установа (банк), ща зголоситься без комісій та в автоматичному режимі маніпулювати грошима (відкриття рахунків, злиття та переводи коштів на рахунки лікарень)
2. Контроюючий орган, що гарантує істинність потреб (що люди справжні, що їм потрібно саме стільки і т.п.). Цей же орган відслідковує процес лікування та потім рапортує.

Система доволі проста.
На першому етапі подаються заявки на допомогу. Контролюючий орган перевіряє їх, формує детальні анкети зі всіма даними, включаючи те, що саме і де буде лікуватися. Бажано так, щоб це можна було перевірити.
Потім ці анкети додаються в систему. Важливо: кожній анкеті додається терміновість. Тобто хтось може ще півроку почекати, а комусь операцію потрібно робити через два тижні.
Анкети сортуються по терміновості і формують такий собі рейтинг, де ті, кому найтерміновіше - в початку. Для кожної дитини можна подивитися її повну анкету, видно, яка потрібна сума.
Для кожної дитини автоматично створюється рахуноку банку. Крім того, є один загальний рахунок.
Кажна людина може пожертвувати гроші певній конкретній дитині, за власнім уподобанням, а може надіслати гроші на загальний рахунок, що є допоміжним буфером для дитини, першої в цьому страшному рейтингу.
Йде накопичення коштів. В той момент, коли дитина на першій позиціїї в рейтингу накопичує достатню суму (з урахуванням коштів на загальному рахунку), суми об’еднуються, гроші переводяться на лікарняний рахунок, дитина вибуває з рейтингу та відправляється на лікування. Тепер своєї черги чекає нова дитина. І так доскону.

В чому переваги такої системи? Вона прозора та неупереджена. Всі учасники системи чітко розуміють, як вона працює. Тут майже повність виключений людський фактор, окрім органу, що перевіряє заявки. Все інше – автоматизовано. Люди чітко розуміють, кому и на що дають гроші, це робить прийняття рішення більш простим.

Є ще декілька вкрай важливих моментів.
По-перше – обов’язково потрібно слідкуватиза лікуванням, публікувати доповіді та результати. Це дасть розуміння того, що люди не марно вітрачали час та ресурси. І бачення результатів власної діяльності дасть привід робити це знову.
По-друге – рейтинг меценатів. Так, це більше для збільшення їх самооцінки, але це також дасть стимулта приклади для наслідування. Звісно, меценат попадає в рейтинг лише за власним бажанням.
По-третє – дуже не завадить підтримка з боку держави, щоб гроші вітрачені на допомогу зараховувались для підприємців та компаній як благодійність, зі всіма витікаючими податковими пільгами. Це також дуже збільшить кількість меценатів.
В-четверте – контролюючий орган повинен бути авторитетним. Тобто таким, до якого є довіра. І який має достатньо можливостей для такої діяльності. Це може бути якийсь фонд чи ще щось, але він повинен викликати довіру.

Все це в купі повинно дати великий потік інвестицій, що буде рятувати життя за життям.

Автор

Корнілов Володимир Ігорович
Веб-розробник

сайт: http://terion.name

народження ідеї

В метро побачив ще один борд на цю тему і зрозумів, що це не працює (або працює не так ефективно, як могло б) і потрібно щось нове.

Голосуй за ідею